Hamarosan beköszönt az évnek az a szaka, amit –kis túlzással ugyan-, de bizonyos okokból kifolyólag a hátunk közepére sem kívánunk. Igen, természetesen a télről van szó, és az azzal járó tetemes mennyiségre rúgó számlahalmazzal. Mivel a kishazánk időjárása megköveteli, hogy a téli hónapokban magasabbra tekerjük a háztartás hősugárzóinak a szabályozóját, óhatatlanul emelkedik a rezsi költsége is.
Ilyenkor mit tehet az egyszeri ember?
Nagyot sóhajt, sapkáért, sálért nyúl, és indul a postára befizetni a számlákat. Az igazság viszont az, hogy sokat alakíthatunk ezen a nem túl kellemes szituáción, mégpedig ha bizalmat szavazunk a családi ház szigetelés megoldásának. A tévhit, miszerint az épületek modern szigetelését csak az új objektumok létrehozásakor lehet kivitelezni, már rég megdőlt, így már nem titok senki előtt, hogy a régebbi építésű családi otthonoknak is kijuthat a jóból.
Azt viszont, hogy mi legyen a munkafolyamat első lépése, a laikus személy nem tudja eldönteni, így mindenképpen fontos felkérni egy profi csapatot, akik irányvonalat szabnak a további munkálatoknak. Egyébként azt általánosságban kijelenthetjük, hogy az ablakok és az ajtók cseréjével, illetve a homlokzat szigetelésével már sokat lehet javítani a helyzeten, ami leginkább a fűtésszámlák alján található összeg zsugorodásában realizálódik a leginkább. Abban az esetben viszont, ha valóban kielégítő eredményre vágyunk, fontos meghatározni azt a pontot, ahol az aktuális épület a legtöbb hőt elveszíti.
Ehhez már valóban kell a professzionális szakértelem. Az előre megbeszélt időpontban kiérkező szakember hőkamerával méri fel a helyzetet, így könnyen kiderülhet, a homlokzathoz vagy a tetőtérhez kell hozzányúlni – esetleg rosszabb esetben mindkettőhöz. Az sem óriási probléma, ha anyagilag képtelenek vagyunk az egész renoválásra, a lényeg, hogy ott lépjünk közbe a leghamarabb, ahol azt az épület a leginkább igényli.