Sokan érzik úgy, hogy az otthonuk körül minden felmerülő kihívással megbirkóznak, de a padlófűtés szerelés egyértelműen azon megoldások közé tartozik, aminek a kivitelezésével jobb nem próbálkozni megfelelő előképzettség nélkül. Ez a speciális fűtési rendszer egyre elterjedtebb, főként a modern megoldásoknak hála. Nagyon sok előnnyel rendelkezik, amit megéri kihasználni. Az újépítésű otthonok esetében igen költséghatékonyan megoldható a padlófűtés lehelyezése. Természetesen nem jelent ez problémát a régi ingatlanoknál sem, de itt nagyobb beruházás szükséges és elengedhetetlen a padló felbontása, ami jelentős kényelmetlenséggel jár. A megtérülés ugyanakkor nem marad el.
Jól bevált technológián alapszik a melegvizes padlófűtés
Amikor szóba kerül a padlófűtés szerelés, akkor első lépésben mindenképpen érdemes komoly szakembert találni a feladatra. Bár az interneten találkozni lehet „Csináld magad” megoldásokkal, de ha szeretné, hogy garancia is legyen az elvégzett munkára, akkor nem kerülhető el a mesterember bevonása. A melegvizes padlófűtés lényege, hogy a padlóburkolat alá egy olyan csőkígyó kerül telepítésre, amiben folyamatosan meleg folyadék kering. Ennek az előállítására tökéletesen megfelelnek a hagyományos fűtési rendszerek, amilyen a vegyes tüzelésű, pellettel működő, esetleg a gázkazán. Ezeken kívül, talajszivattyúra és napkollektorra ugyanúgy ráköthető a rendszer. A legnagyobb különbség a jól megszokott kaloriferes fűtési módokkal szemben, hogy a padlófűtés esetében maximum csak 40 fokig szabad melegíteni a közeget. Ilyen módon pedig kifejezetten energiatakarékos ez a megoldás.
A padlófűtés szerelés menete
A padlófűtés szerelés minden pontját muszáj megtervezni, hiszen így kerülhetőek el az esetleges későbbi meghibásodások. A művelet az aljzat megfelelő előkészítésével kezdődik, amiben kulcsszerephez jut a szigetelés. Mivel senki sem a talajt akarja fűteni, ezért azt általában egy vastagabb polisztirol réteggel terítik le. A csőkígyó (ami készülhet rézből, modern PP anyagokból) lefektetése után következik az osztó-gyűjtő rendszer kiépítése. A csővezeték hossza a legideálisabb esetben 80 méter. Amint mindez megtörtént, egy alapos nyomáspróbát követően megvalósul a melegvizes padlófűtés elemeinek felülvizsgálata, levegőtlenítése és kezdetét veheti a betonozás. Látható tehát, hogy a padlófűtés szerelés több lépésből áll és sok szakmai tapasztalatot követel, így valóban nem éri meg próbálkozni a megfelelő tapasztalatok és felszerelés nélkül. A működésbe helyezés előtt, a padlófűtés köröket be kell szabályozni, amiket speciális szelepekkel végeznek. Így biztosítható a megfelelő hőáramlás létrehozása.
A padlófűtés működési elve
Amennyiben a padlófűtés szerelés kellő precizitással történt, megkezdődhet a tesztelés. Mindenképpen számolni kell azzal a ténnyel, hogy ezen fűtésrendszer esetében lassabban valósul meg a felmelegedés. Közvetlenül a szilárd aljzat felmelegedése valósul meg első lépésben, ami innentől kezdve sugárzó hő formájában melegíti fel a szoba levegőjét. Nagyon optimális a hőelosztás, ugyanis lentről felfelé történik az áramlás. Bár a kezdeti befektetési költségek magasak, a megtérülés viszonylag gyors. Környezetbarát technológiáról lehet beszélni, hiszen minimalizálja az energiafelhasználást.
Fókuszban az elektromos padlófűtés
A melegvizes padlófűtés mellett, egyre inkább felkapottá válik az infra vagy elektromos padlófűtés. Ez a rendszer nagyon egyszerűen telepíthető és gyakran közvetlenül a parketta alá is kerülhet. A padlófűtés szerelés egyszerűbb ennek a típusnak az esetében, mint a hagyományos kiviteleknél. Természetesen itt is fontos a szakember jelenléte, hiszen már a beszerzésnél megjelenik a teljesítmény kérdésköre, amit felmérni csak profi munkavállaló képes. Az elektromos padlófűtés jól kombinálható napelemekkel és gyorsabb felmelegedést tesz lehetővé.
Válassza a padlófűtés szerelés bármelyik módját, mindenképpen fokozni tudja az otthona komfortját és egy olyan intelligens, távolról is vezérelhető fűtőrendszert alakíthat ki, ami maximálisan kiszolgálja az igényeit.