Ha a lakás újragondolása a cél, nem hangsúlyozhatjuk ki eléggé az egyes munkafolyamatok sorrendjének a fontosságát. A teljes lakásfelújításról már sokszor írtunk ezen az oldalon, hosszasan taglalva a kétségtelenül izgalmas kihívás körüli tudnivalókat. Ebből a cikkből azt tudhatja meg, milyen lépésekből áll konkrétan a teljes lakásfelújítás, és milyen sorrendet kell követnie ahhoz, hogy a végeredmény sikeres legyen.
Pusztítás és teljes felújítás
Nos, a szakértők egyetértenek abban, hogy a teljes lakásfelújítás, ha valóban a családi fészek egészét érinti, minden esetben a rombolással kezdődik. A káosz, a portenger azok a kellemetlen jelenségek, amelyeket minden lelkes lakásfelújító kénytelen megtapasztalni, így jobb, ha elfogadjuk a szituációt, és nem dühöngünk a felfordulás láttán. Az első lépés a gyakorlatban annyit tesz, hogy, ha a falak pozícióját szeretnénk átvariálni, akkor azt most kell megtennünk, nem pedig később.
A bontás fázisában oldhatjuk meg a csövek falba való beépítését, illetve a vezetékek cseréjét, valamint a padlófűtéshez szükséges egységes telepítését is. A második lépés szorosan kapcsolódik az elsőhöz, ugyanis az még mindig a ház vázát, elementáris, lényegi szerkezetét érinti.
Ez a fázis a nyílászárók cseréjét, modernizálását takarja.
Azt mindenki tudja, hogy az új, innovatív technológiával készített ablakok bizony nem az olcsó kategóriás termékek táborába tartoznak, így okos lehet előre kalkulálni a lehetséges költségekkel, nehogy a végén még kellemetlen meglepetésben legyen részünk. Ha eljutottunk eddig a lépésig, a lakásunk egy „tiszta” felület, ami csak arra vár, hogy a stílusunk, a lehetőségeink és az elképzeléseink függvényében, mint a hamvaiból kiemelkedő főnixmadár, újjászülethessen a mesteremberek gondos kezei alatt.
Induljunk el a megújulás útján a padlóval!
Laminált, csempe vagy parketta, ez már igazán csak rajtunk áll, a lényeg, hogy az eredmény tükrözze a személyiségünket – és persze legyen strapabíró, hiszen ha valami, akkor a szóban forgó felület rendszeres használatnak lesz kitéve.
Ha a padlóval végeztünk, jöhet a falak szakszerű javítása, glettelése és festése is.
Ezen a ponton, főleg, ha a fűtési rendszert a radiátorokkal képzeljük el megvalósítani, nagyon óvatosnak kell lennünk. A radiátor testeket a már előzőleg festett falakra kell felhelyeznünk, a lehető legkörültekintőbben eljárva. Az utolsó előtti fázis a csaptelepek, illetve a különféle vizesblokkok, mint például a toalett telepítése a fürdőszobákban és a konyhában.
Végül, de korántsem utolsó sorban jöhet az utolsó simítások elvégzése és a takarítás.
Persze ez az utóbbi munkafolyamat nem éppen a legkellemesebb időtöltés, ám ekkor már joggal érezhetjük: hamarosan vége a teljes lakásfelújítással járó megpróbáltatásinknak!