Korábban már írtunk a vízszigetelésről, bemutatva ezzel azt a releváns témát, amelynek a mély ismerete nélkül inkább bele se vágjunk az építkezésbe vagy a lakásfelújításba. A legutóbbi cikkünkben kiveséztük a témát, és kitértünk arra is, mit bukhatunk, ha nem feltetetünk a vízszigetelésre kellő figyelmet.
Előtérben a bitumen szigetelés
Megemlítettük azt is, hogy magának a szigetelő anyagoknak három típusát különböztetjük meg. Az egyik ezek közül a bitumen szigetelés. A bitumen szigetelésről bátran kijelentethetjük, hogy a társaitól minőségesebb megoldást kínál – viszont jó azzal is tisztában lenni, hogy mindehhez bizony a zsebünkben is mélyebbre kell ám nyúlni.
De mi is tulajdonképpen maga a bitumen? A szóban forgó anyag, bár a természetben is előfordul, mivel ezt roppant elenyésző mennyiségben teszi, a legtöbb esetben kémiai úton kerül előállításra. A szakemberek speciális módszerekkel megtámogatva a kőolaj lepárlásával hozzák létre a bitument. A már kész anyag minősége a kőolaj színvonalától, „tisztaságától” függ.
A bitumen szigetelés szempontjából tökéletes választás, hiszen a kezdetben cseppfolyós anyag, ha megszilárdul, remekül állja a sarat a különféle időjárásviszonyokkal és egyéb hatásokkal szemben. A tapasztalat azt mutatja, a bitumen szigetelés, amíg még cseppfolyós állapotban van, igazán szúrós szaggal rendelkezik, amit sokan nemes egyszerűséggel elviselhetetlennek tartanak. Jó hír, hogy ha megköt a szigetelés, a szag is a múlté lesz.
Egyre népszerűbb a bitumen szigetelés
A bitumen szigetelés népszerűsége az építőipar berkein belül elképesztő méreteket öltött. Ezt elsősorban a felhasználóbarát mivoltának tudhatjuk be, meg persze annak, hogy az anyag a párját rikítja, ha a strapabíróság és az ellenálló képesség kerül szóba. A szakemberek, amikor a bitumen szigeteléssel dolgoznak, azonban odafigyelnek arra, hogy se petróleummal, se állati-, illetve növényi zsírral ne keveredjen a még cseppfolyós massza, az ugyanis nagyban csökkenti a hatékonyságát.
Érdekes tény, hogy magának a bitumen szigetelésnek is van két típusa, amit tulajdonképpen a minőség és az előállítás határoz választ ketté. Az egyik verziót a fent részletezett épületek vízszigetelésére használják a szakemberek, a másikat pedig az utak burkolására. Hamarosan megjelenő következő cikkünkben e kettőről fogunk átható ismeretekkel szolgálni a kedves olvasóinknak, különös tekintettel a bitumen fizikai tulajdonságaira.